ПРАЦЮЄМО
без вихідних
  з 9:00 - 20:00

viberkyivstar +38(068)685-56-86

WhatsAppvodafon +38(099)525-84-39

e-mail: manager@flora-ua.com

Сумах пухнастий (Rhus typhina), інші назви: оцтове дерево, сумах оцтовий, сумах оленорогий, сумах коротковолосий, сумах вергінський, сумах оксамитовий

Ми підготували для Вашої зручності детальний опис рослини у вигляді таблиці (дивіться вкладку "характеристики").

Оцтове дерево - вид роду рослин Сумах родини Сумахові. Широко культивується в усьому світі як декоративне дерево, мелене насіння сумаха в Середній Азії використовують в кулінарії в якості приправи. Ареалом походження сумаха оленорогого є Північна Америка.    

Сумах оцтовий, котрий Ви можете купити в нашому інтернет-магазині Flora UA, насінево розмножений в нашому розсаднику. Це видова форма сумаха, вирощена з насіння. 

Сумах коротковолосий - це дерево із середньою швидкістю росту, річний приріст досягає 20-25 сантиметрів. Форма крони яйцеподібна. В десятирічному віці в умовах клімату Західної України досягає висоти 3 метра, ширина крони залежить від формувальної обрізки. Сумах пухнастий росте в висоту лише в молодому віці, в дорослому, як правило, розростається в ширину. В дорослому віці дерево досягає висоти 7 - 10 метрів, в Україні зазвичай доростає до 5 метрів. 

Пагони в молодому віці, черешки листків, супліддя покриті багаточисельними темно-червоними липкими ворсинками і залозами. Листки складні, непарно-перисті, до 40-50 см довжиною, з 9-27 ланцентних, сидячих, зверху темно-зелених, знизу сизих листочків, розміром 11-15 на 3-4 см., з загостреною верхівкою та пилчастими краями. На дотик листочки нагадують матерію оксамит, тому даний вид сумаха інколи називають оксамитовим. Рослини дводомні чи полігамні.   

Період цвітіння сумаха оцтового починається з 4 - 5-ти річного віку. Квіти зеленувато-жовтого кольору, зібрані в густі, пірамідальні, провгуваті волоті до 12-23 сантиметри довжиною. Дозрівають плоди у вересні і можуть залишатися на рослині всю зиму. Насінини дрібні, кислі на смак (звідси й інша назва виду - оцтове дерево).

Сумах оксамитовий - унікальне листопадне дерево, яке не втрачає своєї декоративності протягом зміни всіх пір року. Кожної пори він виглядає по різному, але не можливо об'єктивно оцінити, коли ж сумах досягає піку своєї декоративності, він гарний круглий рік. Одне, що можна сказати однозначно, це те, що з віком сумах пухнастий стає більш декоративним. Краще садити його в якості солітера, виділивши під посадку достатньо місця та враховуючи те, що сумах в висоту росте перші 4 роки, в старшому ж віці розростається в ширину і дає багато кореневих відростків, котрі потрібно вчасно підрізати і не давати їм розповсюдитися. Особливо яскраво сумах оленорогий виглядає на фоні хвойних садових композицій. Завдяки щільній, міцній кореневій системі може використовуватися для протиерозійного захисту схилів, ярів. Даний вид підходить для використання в мистецтві бонсай.  

Сумах пухнастий - зимостійке дерево (до - 30 градусів за Цельсієм), взимку інколи підмерзають молоді пагони, але навесні вони швидко відновлюються. Середньо вибагливе до родючості грунту та його вологості, не полюбляє заболочених місць, посухостійкий. Краще росте на дренованих пісчаних, піщано-глинистих грунтах. Це сонцелюбивий вид, може рости в напівтіні.    


Опис рослини
Вирощено в Україні
Висота в 10-ти річному віці 3 м.
Висота в дорослому віці до 5 м.
Розмноження насіневе
Форма крони яйцеподібна
Швидкість росту за рік 20-25 см.
Ширина в 10-ти річному віці залежить від формувальної обрізки
Ширина в дорослому віці залежить від формувальної обрізки
Умови
Вимогливість до грунту середньо вибагливий
Вологолюбивість середньо вибагливий, посухостійкий
Морозостійкість зимостійке дерево (до - 30 градусів за Цельсієм)
Світлолюбивість сонцелюбивий, може рости в напівтіні

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Сумах пухнастий

  • Виробник: УКРАЇНА
  • Модель: LS-17
  • Наявність: Закінчився
  • 0.00 грн.сума замовлення від 200 грнСПОСОБИ ПАКУВАННЯ РОСЛИН


Рекомендовані товари

СУМАХ ПУХНАСТИЙ НАСІННЯ

СУМАХ ПУХНАСТИЙ НАСІННЯ

Насіння сумаха пухнастого (Rhus typhina), другі назви: оцтове дерево, сумах оцтовий, сумах оленороги..

0.00 грн.

Сумах пухнастий, Rhus typhina, оцтове дерево, сумах оцтовий, сумах оленорогий, сумах коротковолосий, сумах вергінський, сумах оксамитовий, сумах, Rhus