ПРАЦЮЄМО
без вихідних
  з 9:00 - 20:00

viberkyivstar +38(068)685-56-86

WhatsAppvodafon +38(099)525-84-39

e-mail: manager@flora-ua.com

Каштан їстівний (Castanea sativa), інші назви: каштан посівний, каштан солодкий, каштан справжній, каштан благородний, каштан європейський, каштан французький 

висота 15-20см.; контейнер Р9*9*14 (0,8л.); вік 1р.

Ми підготували для Вашої зручності детальний опис рослини у вигляді таблиці (дивіться вкладку "характеристики").

Каштан їстівний - вид роду Каштан родини Букових. Ареалом походження каштана посівного- Кавказ, Середземномор'я, південь Європи.   

Каштан їстівний, який Ви можете купити в нашому інтернет-магазині Flora UA, насінево розмножений в нашому розсаднику. Всі дерева, що представлені в нашому асортименті пройшли повну акліматизацію, тобто вони пристосовані до кліматичних умов України. Вони не бояться українських морозних зим та літніх посушливих періодів.

Це швидко ростуче дерево з густою яйцеподібною формою крони, стовбури колоноподібні. Річний приріст в середньому складає 20-25 сантиметрів. В десятирічному віці досягає висоти 2,0-2,5 метрів, ширина крони залежить від формувальної обрізки, часто виростає у формі великого куща. В дорослому віці каштан благородний в умовах України досягає висоти до 25 метрів. 

Листки почергові, темно-зелені, блискучі, продовгувато-ланцентні, до 20-25 сантиметрів довжиною, верхівка загострена, основа клиноподібна, краї гострозубчаті, знизу покриті сірими ворсинками. Від центральної жилки відходить 15-25 бокових прожилків, що входять у верхівку зубця, утворюючи шилоподібний виступ, зігнутий вверх. Розпускається листя в квітні - травні.  

Квіти каштана солодкого одностатеві, чоловічі і жіночі квіти на одному дереві розпускаються не одночасно, тому дерева часто потребують перехресного запилення. На прямостоячих жорстких осях розвиваються дихазії з тичинковими (по 3-7 шт.) квітами або знизу маточковими (по 1-3 шт.), а зверху тичинковими. Чоловічі - жовті, зібрані в довгі колосоподібні суцвіття в пазухах листків, жіночі - зеленуваті. Цвіте каштан європейський після розпускання листків, у травні-червні, 15-20 днів. Є цінним медоносом, під час цвітіння приваблює в сад багато бджіл та інших комах. Мед, отриманий з пилку квітів каштана їстівного високо ціниться в кондитерстві. Плоди - кулясті чи злегка приплюснуті горіхи, діаметром до 3-4 сантиметрів, загорнуті в шкірясту плюску з шилоподібними колючками до 2,5 см. довжини. Дозрівають плоди в жовтні-листопаді. Починає плодоносити каштан французький з 10-15-ти річного віку. Повноцінні плоди дають дерева до 60 років, рясні урожаї формуються через 3-5 років. В урожайний рік з 1 га можна зібрати 5 т каштанів

Каштан їстівний в країнах, де він широко розповсюджений, вирощується не в декоративних цілях, а для отримання смачних, корисних плодів. Плоди каштана посівного використовуються в їжу сирими, печеними, вареними, смаженими, їх мелють на борошно, додають до пшеничного, застосовують як сурогат кави. Та все ж каштан благородний одне із найгарніших листопадних дерев, яке з успіхом використовується для озеленення парків, скверів, вулиць або садів. Його стрункий стовбур, густа, правильної форми крона та велике (до 25 см.) яскраво-зелене, незвичайної форми листя, яке восени набуває чистого, яскравого жовтого відтінку не залишить нікого байдужим та завжди буде привертати до себе погляди.

Каштан справжній - теплолюбиве дерево, але завдяки ступінчастій акліматизації без проблем зимує в умовах клімату Західної України, а також плодоносить. Даний вид каштана вже можна зустріти в горах Карпатах на висоті до 600 м. Та все ж молоді дерева рекомендовано укривати на зиму. Каштани вологолюбиві, вимогливі до вологості грунту та повітря (не менше 65-70%).  Також каштан їстівний вибагливий до грунту: на вапнякових, болотистих, кислих та глинистих грунтах не росте. Це тіневитривалий вид, при виборі місця для посадки рекомендовано уникати відкритих, сильно освітлених місць.   


Опис рослини
Вирощено в Україні
Висота в 10-ти річному віці 2,0-2,5 м.
Висота в дорослому віці до 25 м.
Розмноження насіневе
Форма крони густа яйцеподібна, часто виростає у формі великого куща
Швидкість росту за рік 20-25 см.
Ширина крони в дорослому віці залежить від формувальної обрізки
Умови
Вимогливість до грунту вибагливий
Вологолюбивість вибагливий
Морозостійкість зимостійкий, молоді дерева рекомендовано укривати на зиму
Світлолюбивість тіновитривалий

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Каштан їстівний

  • Виробник: УКРАЇНА
  • Модель: LS-16
  • Наявність: Є в наявності
  • 68.00 грн.сума замовлення від 200 грнСПОСОБИ ПАКУВАННЯ РОСЛИН


Каштан їстівний, Castanea sativa, каштан посівний, каштан солодкий, каштан справжній, каштан благородний, каштан європейський, каштан французький, каштан, Castanea