ПРАЦЮЄМО
без вихідних
  з 9:00 - 20:00

viberkyivstar +38(068)685-56-86

WhatsAppvodafon +38(099)525-84-39

e-mail: manager@flora-ua.com

Катальпа бігонієвидна (Catalpa bignonioides), інші назви: катальпа бігнонієподібна, індіанське бобове дерево, катальпа звичайна, катальпа бузковолиста, сигарне дерево 

- вік 3р.; висота 50 - 70см., контейнер Р9*9*14 (0,8л.)

Ми підготували для Вашої зручності детальний опис рослини у вигляді таблиці (дивіться вкладку "характеристики").

Катальпа бігнонієподібна - вид роду рослин катальпа родини бігнонієві. Є одним із трьох найпопулярніших видів цього роду, котрі найширше культивуються в садах та парках України. Катальпа бузковолиста походить з Північної Америки, а саме з південно-східної її частини, де вона дуже часто зустрічається біля берегів річок. З ареалу свого походження катальпа була завезена в Європу у XVIII столітті, в XIX столітті широко розповсюдилася по Україні в якості декоративного дерева для озеленення вулиць. Деякі із таких дерев збереглися до нашого часу, одне знаходиться в м. Чортків Тернопільської області, в м. Кам'янець-Подільський, та одне в м. Києві, всі вони мають статус ботанічної пам'ятки природи місцевого значення.  

Катальпа бігонієвидна, яку можна купити в нашому інтернет-магазині Flora UA, насінево розмножена в нашому розсаднику. Це видова форма катальпи, вирощена з насіння. Всі дерева, що представлені в нашому асортименті пройшли повну акліматизацію (пристосувалася до наших кліматичних умов). 

Інколи катальпу бігонієвидну називають індіанським бобовим деревом, це швидко ростуче дерево з широко-округлою формою крони, річний приріст якого 50-60 сантиметрів, в молодому віці може давати прирости до 1 метра. В десятирічному віці досягає висоти 5,5 - 6,0 метрів, ширина крони більшою мірою залежить від формувальної обрізки. В дорослому віці катальпа звичайна досягає висоти 10 метрів. 

Катальпу бігонієвидну ще називають катальпою бузковолистою через подібність форми листків із листям бузку. Та все ж у катальпи листя набагато більше, в середньому довжина листка сягає 20 сантиметрів, ширина - 15 сантиметрів. Велике листя катальпи напрочуд декоративне, завдяки йому катальпа виділяється навіть на фоні дерев із зеленою кроною. Розпускається листя досить пізно, навесні воно жовтувато-зеленого кольору, ближче до літа набуває насиченого зеленого відтінку. Часто листя опадає зеленим при перших заморозках. Форма листків катальпи бігнонієподібної яйцеподібна, верхівка листка загострена, основа серцеподібна. Листки цілокраї, зверху світло-зелені, знизу зелені. 

Період цвітіння катальпи бігонієвидної починається з 3-5-ти річного віку. Квіти білого кольору з червоною облямівкою, до 5 сантиметрів діаметром, пахучі, зібрані у пірамідальні волоті до 20-25 сантиметрів завдовжки. Цвіте катальпа звичайна в середині червня, тривалість цвітіння 3-4 тижні. Є цінним медоносом, під час цвітіння приваблює в сад багато бджіл та інших комах. Та навіть після цвітіння дерево не втрачає декоративності, на місці квітів утворюються повислі плоди-стручки, довжиною до 40 сантиметрів, світло-коричневого кольору, з тонкими стінками.

Катальпу бігнонієподібну дуже давно використовують в озелененні парків, скверів, вулиць та садів. Гарно виглядає як в якості солітера на фоні хвойних та листяних дерев, так і в куртинних посадках. Найбільш популярним способом висаджування катальпи бузковолистої серед українських садівників залишається висаджування алеями.

Катальпа бігонієвидна в дорослому віці добре переносить українські зими, в дуже молодому віці потребує укриття. Дерево посухостійке, середньо вибагливе до родючості грунту, полюбляє в міру зволожені, родючі, дреновані суглинки. Це сонцелюбивий вид, для посадки рекомендовано вибирати сонячні, захищені від вітру ділянки саду.   


Опис рослини
Вирощено в Україні
Висота в 10-ти річному віці 5,5 - 6,0 м.
Висота в дорослому віці до 10,0 м.
Квіти білого кольору з червоною облямівкою, до 5 сантиметрів діаметром, пахучі, зібрані у пірамідальні волоті до 20-25 сантиметрів завдовжки
Період цвітіння середині червня, тривалість 3-4 тижні
Розмноження насіневе
Форма крони широко-округла
Швидкість росту за рік 50-60 сантиметрів, в молодому віці може давати прирости до 1 метра
Ширина крони в дорослому віці залежить від формувальної обрізки
Умови
Вимогливість до грунту середньо вибагливе
Вологолюбивість середньо вибагливе, посухостійке
Морозостійкість в дорослому віці добре переносить українські зими, в дуже молодому віці потребує укриття
Світлолюбивість сонцелюбива

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Катальпа бігонієвидна

  • Виробник: УКРАЇНА
  • Модель: LS-13
  • Наявність: Закінчився
  • 0.00 грн.сума замовлення від 200 грнСПОСОБИ ПАКУВАННЯ РОСЛИН


Рекомендовані товари

КАТАЛЬПА БІГОНІЄВИДНА НАСІННЯ

КАТАЛЬПА БІГОНІЄВИДНА НАСІННЯ

Насіння катальпи бігонієвидної (Catalpa bignonioides), інші назви: катальпа бігнонієподібна, індіанс..

0.00 грн.

Галезія каролінська

Галезія каролінська

Галезія каролінська (Halesia caroliniana), інші назви: халезія, конвалієве дерево, в Європі називают..

0.00 грн.

Павловнія повстиста

Павловнія повстиста

Павловнія повстиста (Paulownia tomentosa), інші назви: адамове дерево, павлонія, павловнія войлочна,..

58.00 грн.

Магнолія Суланжа біла

Магнолія Суланжа біла

Магнолія Суланжа біла (Magnolia soulangeana Alba)- висота 40-50 см.; контейнер Р9*9*14 (0,8л.); вік ..

328.00 грн.

Клокичка периста

Клокичка периста

Клокичка периста (Staphylea pinnata), інші назви: джонжолі, колокитина, клокічка, стафілея периста- ..

68.00 грн.

Сакура дрібнопильчаста Роял Бургунді

Сакура дрібнопильчаста Роял Бургунді

Сакура дрібнопильчаста Роял Бургунді (Prunus serrulata Royal Вurgundy), інші назви: японська вишня R..

488.00 грн.

Катальпа бігонієвидна, Catalpa bignonioides, катальпа бігнонієподібна, індіанське бобове дерево, катальпа звичайна, катальпа бузковолиста, сигарне дерево, катальпа, Catalpa