ПРАЦЮЄМО
без вихідних
  з 9:00 - 20:00

viberkyivstar +38(068)685-56-86

WhatsAppvodafon +38(099)525-84-39

e-mail: manager@flora-ua.com

Ялиця кавказька (Abies nordmanniana), інша назва: ялиця Нордмана, ялиця Нордманна 

Ми підготували для Вашої зручності детальний опис рослини у вигляді таблиці (дивіться вкладку "характеристики").

Ялиця Нордмана - вічнозелене дерево із густою, вузько-конусовидною формою крони із опущеними до землі нижніми гілками. Ареал походження - Західний Кавказ та Південно-Східна Туреччина. Вперше даний вид виявив в Грузії та описав фінський вчений-ботанік Олександр фон Нордман у 1835 році. З 1840 року ялиця Нордманна широко розповсюдилася по всій Європі, особливо популярна вона в Данії, де вирощують близько 100 млн. дерев даного виду, інколи її називають "данською ялинкою"

Ялиця кавказька, котру Ви можете купити в нашому інтернет-магазині Flora UA, це видова ялиця вирощена із насіння у нашому розсаднику. Насіння зібране із дорослих ялиць кавказьких, що ростуть на Західній Україні, тобто рослини повністю акліматизовані. Їм не страшні українські морозні зими та засушливі літні періоди.

Ялиця Нордмана перші 8 - 10 років повільно ростуче дерево, щорічний приріст 12 - 15 сантиметрів. В десятирічному віці висота ялиці дорівнює 120 - 150 сантиметрів, ширина крони - 60-80 сантиметрів. В дорослому віці росте швидко та досягає в природніх умовах висоти 50 метрів, при ширині крони 7 - 8 метрів. 

У ялиці кавказької хвоя темно-зеленого кольору, густа, 2 - 4 сантиметра в довжину та 1,5 - 2,0 міліметра в ширину, зверху блискуча, знизу із двома білими смужками, розташована на пагонах нечітко гребінчасто. Хвоя ялиці Нордманна дуже ароматна, часто її запах порівнюють із запахом цитрусових. 

Шишки великі, до 20 сантиметрів завдовжки, та до 4 - 5 сантиметрів діаметром, покривні луски з довгою, гострою верхівкою, насінні - широко-ниркоподібні, з клиноподібною основою. Молоді шишки спочатку зеленого кольору, потім колір змінюється на темно-коричневий.  

Ялиця кавказька в Європі найбільш популярна та дорога, справа в тому, що саме це дерево найчастіше використовують в Європі в якості "різдвяного дерева". 80% ринку різдвяних дерев Німеччини займає саме ялиця кавказька, в неї ідеальної форми густа крона, м'яка, запашна хвоя, котра дуже довго, на протязі декількох тижнів, не осипається зі зрізаного дерева. В Україну також почали ввозити перед Новим роком дуже гарні, закордонні данські ялинки, які у нас не стали мега популярними хіба що через свою ціну. Та мало хто знає, що ідеальна "данська ялинка" - це ялиця кавказька, котру без проблем можна виростити в умовах українського клімату. Завдяки своєму повільному росту, даний вид ялиці підходить для озеленення навіть малих за розміром садів, може використовуватися як в групових посадках, так і в якості солітера. Підходить для вирощування в контейнері. 

Ялиця Нордманна - морозостійка (-30 градусів за Цельсієм). Любить напівтінь, може рости навіть і в тіні. Середньо вологолюбна, чутлива до застійної вологи, полюбляє дреновані грунти. В період літньої засухи молоді рослини потребують щотижневого поливу. Даний вид ялиці не вибагливий до складу грунту, може рости і на бідних грунтах, дуже добре себе почуває при вирощуванні на суглинках, любить кислий, нейтральний або легко лужний склад грунту.

Опис рослини
Вирощено в Україні
Висота в 10-ти річному віці 120 - 150 см.
Висота в дорослому віці 50 м.
Розмноження насіневе
Форма крони густа, вузько-конусовидна із опущеними до землі нижніми гілками
Швидкість росту за рік 12 - 15 см.
Ширина в 10-ти річному віці 60 - 80 см.
Ширина крони в дорослому віці 7 - 8 м.
Умови
Вимогливість до грунту не вибаглива
Вологолюбивість середньо вологолюбива
Морозостійкість морозостійка (-30 градусів за Цельсієм)
Світлолюбивість напівтінь, може рости навіть і в тіні

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Ялиця кавказька

  • Виробник: УКРАЇНА
  • Модель: XP-13
  • Наявність: Закінчився
  • 0.00 грн.сума замовлення від 200 грнСПОСОБИ ПАКУВАННЯ РОСЛИН


Рекомендовані товари

ЯЛИЦЯ КАВКАЗЬКА НАСІННЯ

ЯЛИЦЯ КАВКАЗЬКА НАСІННЯ

Насіння ялиці кавказької (abies nordmanniana), інша назва: ялиця НордманаНасіння сухе, обезкрилене, ..

0.00 грн.

Ялиця кавказька, Abies nordmanniana, ялиця Нордмана, ялиця Нордманна, ялиця, Abies