ПРАЦЮЄМО
без вихідних
  з 9:00 - 20:00

viberkyivstar +38(068)685-56-86

WhatsAppvodafon +38(099)525-84-39

e-mail: manager@flora-ua.com

Ялиця цільнолиста (Abies holophylla), інша назва: ялиця маньчжурська, ялиця чорна, ялиця чорна маньчжурська 

- вік 2р.; ВКС; висота 15-20 см

Ми підготували для Вашої зручності детальний опис рослини у вигляді таблиці (дивіться вкладку "характеристики").

Ялиця цільнолиста - вічнозелене дерево із густою, широко-конусовидною формою крони із опущеними до землі нижніми гілками. Ареал походження - Китай, а саме провінції Хейлунцзян та Цзілінь, Корейська народно-демократична республіка, республіка Корея, Російська федерація (південна частина Примор'я). Вперше введена в культуру в Європі в 1905 році. Є довгожителем серед дерев, середня тривалість життя ялиці чорної маньчжурської - 300-400 років.

Ялиця цільнолиста, котру Ви можете купити в нашому інтернет-магазині Flora UA, це видова ялиця вирощена із насіння у нашому розсаднику. 

Ялиця маньчжурська перші 6 - 10 років повільно ростуче дерево, щорічний приріст 7 - 8 сантиметрів, після цього періоду починає рости дуже швидко 25 - 30 сантиметрів в рік . В десятирічному віці висота ялиці дорівнює 90 - 100 сантиметрів, ширина крони - 60-80 сантиметрів. В дорослому віці росте швидко та досягає в природніх умовах висоти 30 - 45 метрів, при ширині крони 7 - 8 метрів. 

У ялиці чорної хвоя жорстка, гострокінечна, кінці хвоїнок на відмінно від хвої інших видів ялиці суцільні, не роздвоєні, 2 - 4 сантиметра в довжину та 2 - 3 міліметра в ширину, знизу із ледь помітними білими смужками, розташована на пагонах гребінчасто, майже під прямим кутом. Хвоя темно-зеленого кольору, на зиму набуває легкого бурого відтінку. Кожні 9 - 12 років хвоя на дереві обновлюється. Ще однією характерною особливістю даного виду є темна сіро-бура кора, котра часто стає майже чорного кольору із великими поздовжніми тріщинами. Саме завдяки корі ялиця отримала народну назву "чорна".

Шишки середнього розміру, 7,5 - 12 сантиметрів завдовжки, та 3 - 4 сантиметра шириною, покривні луски округлі, розширені зверху, з виступаючими боковими краями. Шишки світло-коричневого кольору, циліндричної форми.  

Незважаючи на те, що даний вид досить давно введений в культуру в Європі, в Україні зустрічається дуже рідко. Переважно ялицю цільнолисту можна зустріти в колекціях дендрологічних парків та ботанічних садів. Даний вид ялиці достатньо декоративний, повільно ростучий в молодому віці, підходить для озеленення середніх за розміром та великих садів, парків. Добре буде себе почувати при посадці на берегах природніх та штучних водойм, біля фонтанів, водопадів. Може використовуватися в якості новорічного дерева. При висаджуванні в містах потрібно враховувати, що ялиця чорна не стійка до забруднення повітря, тому не рекомендовано її садити в промисловій частині міста або біля проїжджих доріг.

Ялиця цільнолиста - морозостійка (-30 градусів за Цельсієм). Тіневинослива, може рости як в тіні, так і на добре освітлених ділянках саду. Стійка до вітру завдяки добре розвиненій кореневій системі. Вимоглива до вологості грунту та повітря, вологолюбна, але в той же час чутлива до застійної вологи, полюбляє дреновані грунти та повітря із високими показниками вологості. В період літньої засухи молоді рослини потребують щотижневого поливу та дощування крони. Даний вид ялиці середньо вибагливий до складу грунту, полюбляє багату гумусом землю, любить нейтральний або легко лужний склад грунту.

Опис рослини
Вирощено в Україні
Висота в 10-ти річному віці 90 - 100 см.
Висота в дорослому віці 30 - 45 м.
Розмноження насіневе
Форма крони густа, широко-конусовидна із опущеними до землі нижніми гілками
Швидкість росту за рік 7 - 8 см. в молодому віці
Ширина в 10-ти річному віці 60 - 80 см.
Ширина в дорослому віці 7 - 8 м.
Умови
Вимогливість до грунту середньо вибаглива
Вологолюбивість вологолюбива
Морозостійкість морозостійка (-30 градусів за Цельсієм)
Світлолюбивість тіневинослива

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Ялиця цільнолиста

  • Виробник: УКРАЇНА
  • Модель: XP-14
  • Наявність: Закінчився
  • 0.00 грн.


Доступні варіантисума замовлення від 200 грнСПОСОБИ ПАКУВАННЯ РОСЛИН


Рекомендовані товари

ЯЛИЦЯ МАНЬЧЖУРСЬКА НАСІННЯ

ЯЛИЦЯ МАНЬЧЖУРСЬКА НАСІННЯ

Насіння ялиці маньчжурської (abies holophylla), інші назви: ялиця цільнолиста, ялиця чорна, ялиця чо..

0.00 грн.

Ялиця цільнолиста, Abies holophylla, ялиця маньчжурська, ялиця чорна, ялиця чорна маньчжурська, ялиця, Abies