ПРАЦЮЄМО
без вихідних
  з 9:00 - 20:00

viberkyivstar +38(068)685-56-86

WhatsAppvodafon +38(099)525-84-39

e-mail: manager@flora-ua.com

Павловнія повстиста (Paulownia tomentosa), інші назви: адамове дерево, павлонія, павловнія войлочна, імператорське дерево, павловнія імператорська, сапфірове дерево, драконове дерево, дерево принцес, дерево фенікса

- висота 5-7 см., після технічного зрізу; контейнер Р9*9*14 (0,8л.); вік 2р.

Ми підготували для Вашої зручності детальний опис рослини у вигляді таблиці (дивіться вкладку "характеристики").

Павловнія войлочна - вид роду рослин Павловнія родини Павловнієвих. Рід рослин Павловнія був названий німецьким ботаніком та дослідником Японії Філіппом Францом фон Зібольдом та професором ботаніки Мюнхенського університету Йозефом Гергардом Цуккаріні в честь королеви Нідерландів Анни Павлівної Романової. Адамове дерево, як ще називають павловнію повстисту, походить з Китаю. Точніше ареал походження вказати не можливо, тому що дана рослина в періоді її відкриття європейцями вже дуже широко культивувалася по всьому Китаю. В 1830 році павловнія була привезена в Нідерланди Філіппом Францом фон Зібольдом, в 1846 році павловнію вперше посадили в Криму в Нікітському ботанічному саді. В себе на Батьківщині павловнія повстиста має дуже багато народних назв: "драконове дерево", тому що вирощувалася на імператорських дворах Китаю, а дракон є символом влади правителів; "дерево принцес", тому що павловнію оспівували в творах і звертали увагу на її витонченість і ніжну красу, вона була одним із улюблених дерев при дворі; "дерево фенікса" прозвали за живучість і властивість відроджуватися, крім того в Японії існує повір'я, що тільки на павловнію приземляється птаха Фенікс, даруючи щастя успіх в усіх справах родині, біля дому котрої росте це дерево; "адамове дерево" - листя настільки велике, що могло б бути одягом для перших людей. Дуже цікавий народний звичай пов'язаний із цією рослиною існує в Японії: коли в сім'ї народжується дівчинка - садять маленьке деревце павловнії, воно росте разом із дівчинкою, коли ж дівчинка готується до одруження, велике дерево (павловнія росте дуже швидко, через десять років діаметр стовбура досягає 60 - 100 сантиметрів, крім цього деревина дуже гарна та цінна, легка, м'яка, але в той же час міцна та стійка до вологи та гниття) зрубують та з його деревини майструють для нареченої скриню для приданого.     

Павловнія повстиста, котру можна купити в нашому інтернет-магазині Flora UA, це видова форма павловнії, вирощена з насіння.  

Інколи павловнію називають імператорським деревом, це дуже швидко ростуче дерево з розлогою округлою або яйцевидною формою крони, річний приріст якого 150 - 200 сантиметрів, але перші три роки росте повільно: перший рік приблизно 20 сантиметрів, другий рік - 25 сантиметрів, третій рік 30 сантиметрів. В десятирічному віці в природніх умовах досягає висоти 15 - 20 метрів, ширини крони 4,5 - 5,0 метрів, в умовах клімату України досягає висоти не більше 2 - 3 метрів. Сапфірове дерево (народна назва павловнії войлочної в Японії) є довгожителем серед дерев, середній вік дерева павловнії - 100 років, в той же час дане дерево унікальне тим, що зрілості досягає дуже рано - у 8 - 9 років.  

Листя павловнії  великого розміру, довжина листка складає 15 - 40 сантиметрів, ширина - 6 - 15 сантиметрів, чим більше дерево, тим вражаюче велике листя, яке кріпиться до гілок за допомогою довгих черешків, що розташовані супротивно відносно один одного. Листки широкі, яйцевидної форми, трьохлопатеві з глибокими зубчатими краями, насиченого зеленого кольору, покриті волосками, через що даний вид і отримав назву "tomentosa", що з латинської перекладається "покрита волоссям". Розпускається листя досить пізно і пізно опадає.  

Період цвітіння павловнії повстистої починається з 4-5-ти річного віку. Квіти світло-фіолетового кольору, до 6 сантиметрів діаметром, дуже пахучі, їхній запах нагадує запах ванілі із мигдалем, зібрані у волоті до 30 сантиметрів завдовжки. Цвіте павловнія в кінці травня перед розпусканням листя або під час нього, тривалість цвітіння 6 тижнів. Є цінним медоносом, під час цвітіння приваблює в сад багато бджіл та інших комах. Мед із павловнії по консистенції нагадує акацієвий, використовується в народній медицині для лікування захворювань дихальної системи. Після цвітіння на місці квітів утворюються плоди-коробочки, довжиною 3 - 4 сантиметри.

Павловнію імператорську дуже давно використовують в озелененні парків, скверів, вулиць та садів. Даний вид отримав 25 травня 2013 року премію Garden Merit від Королівського садівницького товариства за високу оцінку продуктивності рослини в умовах вирощування Великобританії. Крім своєї декоративності павловнія повстиста має практичне використання: завдяки своїй широкій, добре розвинутій кореневій системі може використовуватися для захисту грунтів від ерозії, також для відновлення земель після маштабної пожежі (до речі, павловнія не боїться пожеж, навіть якщо дерево згоріло вщент, воно всеодно відновиться порослю від кореня), крім того велика кількість листя павловнії із високим вмістом азоту в своєму складі, яке впаде в грунт восени забезпечить часткове відновлення протягом декілької років його родючості, також листки павловнії войлочної багаті протеїнами та іншими корисними речовинами, можуть використовуються як корм для травоядних тварин.  

Морозостійкість павловнії повстистої невисока -23 градуси за Цельсієм, перші 3 роки рослина потребує укриття, при більш високому пониженні температури неодревеснівші пагони повністю обмерзають, але навесні швидко відновлюються. Дерево вологолюбиве, перші три роки потребує щотижневого поливу, при підвищенні температури більше ніж + 30 градусів за Цельсієм потребує поливу 2 - 3 рази на тиждень. Павловнія повстиста не вибаглива до родючості грунту, на родючих, добре дренованих грунтах росте швидше. Це сонцелюбивий вид, в молодому віці витримує затінення, для посадки рекомендовано вибирати сонячні, захищені від вітру ділянки саду.   


Опис рослини
Вирощено в Україні
Висота в 10-ти річному віці в природніх умовах досягає висоти 15 - 20, в умовах клімату України досягає висоти не більше 2 - 3 м.
Висота в дорослому віці в умовах клімату України досягає висоти не більше 2 - 3 м.
Квіти світло-фіолетового кольору, до 6 сантиметрів діаметром, дуже пахучі, їхній запах нагадує запах ванілі із мигдалем, зібрані у волоті до 30 сантиметрів завдовжки
Період цвітіння кінець травня, 6 тижні
Розмноження насіневе
Форма крони розлога округла або яйцевидна
Швидкість росту за рік 150 - 200 см., перші три роки росте повільно: перший рік приблизно 20 сантиметрів, другий рік - 25 сантиметрів, третій рік 30 сантиметрів
Ширина крони в дорослому віці 4,5 - 5,0 м.
Умови
Вимогливість до грунту не вибаглива
Вологолюбивість вологолюбиве, перші три роки потребує щотижневого поливу
Морозостійкість невисока -23 градуси за Цельсієм
Світлолюбивість сонцелюбива

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Павловнія повстиста

  • Виробник: УКРАЇНА
  • Модель: LS-19
  • Наявність: Є в наявності
  • 58.00 грн.сума замовлення від 200 грнСПОСОБИ ПАКУВАННЯ РОСЛИН


Рекомендовані товари

Тюльпанове дерево (Liriodendron tulipifera)

Тюльпанове дерево (Liriodendron tulipifera)

Тюльпанове дерево або Ліріодендрон тюльпановий  (Liriodendron tulipifera) Ми підготували д..

198.00 грн.

Дуб червоний (Quercus rubra)

Дуб червоний (Quercus rubra)

Дуб червоний, інші назви: дуб північний, дуб канадський (Quercus rubra)вік 3р.; висота 100-150см.; В..

88.00 грн.98.00 грн.

ПАВЛОВНІЯ ПОВСТИСТА НАСІННЯ

ПАВЛОВНІЯ ПОВСТИСТА НАСІННЯ

Насіння павловнії повстистої (paulownia tomentosa), інші назви: адамове дерево, павлонія, павловнія ..

0.00 грн.

Катальпа бігонієвидна

Катальпа бігонієвидна

Катальпа бігонієвидна (Catalpa bignonioides), інші назви: катальпа бігнонієподібна, індіанське бобов..

0.00 грн.

Модрина японська Вольтердінген

Модрина японська Вольтердінген

Модрина японська Вольтердінген (Larix kaempferi Wolterdingen), інші назви: модрина Кемпфера Wolterdi..

0.00 грн.

Персик червонолистий Негус

Персик червонолистий Негус

Персик червонолистий Негус (Prunus persica Negus) - висота 100-120 см.; контейнер С5(5л.); вік ..

0.00 грн.

Черешня Біг Стар

Черешня Біг Стар

Черешня Біг Стар (Cerasus avium Big Star)  Висота саджанця складає 1,4 - 1,7 метра, в..

148.00 грн.

Клокичка периста

Клокичка периста

Клокичка периста (Staphylea pinnata), інші назви: джонжолі, колокитина, клокічка, стафілея периста- ..

68.00 грн.

Павловнія повстиста, Paulownia tomentosa, адамове дерево, павлонія, павловнія войлочна, імператорське дерево, павловнія імператорська, сапфірове дерево, драконове дерево, дерево принцес, дерево фенікса, Павловнія, Paulownia